Klubi

 

Võimlemisklubi "Piruett" asutati 1990.a. suvel. See oli keeruline aeg Eesti spordis, kuna spordikoolide olukord hakkas halvenema. Rühmi töötas lisaks Tõnismäe baasile veel Mustamäel, Lasnamäel, Õismäel ja Pirital.

Töötajaid oli 18. Juhatuse esimeheks valiti Jüri Kongas. Kuumaks 1990.a. oktoobris oli 20.- rubla, sisseastumismaks 5.- rubla.

Esimestel aastatel juhtisid klubi sisulist tööd Jüri Kongas - esimehena, Mall Kalve - peatreenerina, Ain Kalde - pearaamatupidajana ja Kristel Kivilo - administraator-sekretärina.

Raskeimad aastad klubile olid 1992, 1993, 1994.a. Näiteks 1993.a. oli klubis 4 täiskasvanute rühma, 3 lasterühma, 6 töötajat. Kuumaks 1993.a. oli 50.- EEK. Klubi oli lähedal likvideerimisele kui töötajate arv langes 5-ni ja liikmete arv 152-ni.

Murrang toimus 1995.a. kui ESS "Kalev" rentis klubile saali. Rühmade arv tõusis 14-ni. Kuumaks oli 100.- EEK.

1996.a. on klubi ajaloos tähtis selle poolest, et presidendiks valiti hr. Tiit Padar - Tallinna Teedevalitsuse direktor (AS Tallinna Teed), kellega klubil on olnud väga ladus koostöö.

Klubi sisulises töös toimus märgatav muudatus 1997-98.a. Kui seni olid domineerinud täiskasvanute aeroobikaga tegelevad grupid, siis nüüd oli täiskasvanute ja laste rühmade arv esmakordselt võrdne (kaheksa).

Aastal 2002 on "Piruetis" 11 täiskasvanute ja 17 lasterühma, kellest 5 on valikrühmad. Tekkinud olukord võimaldab harrastada lisaks massilisele, tervistavale võimlemisele ka võistlussporti: ilu- ja rühmvõimlemist.

Klubi on korraldanud ühte ilusamat laste võimlemisüritust Eestis - Jõuluturniiri alates 1993. aastast. See pidu koosneb võistlustest (alguses indiv. iluvõimlemine, nüüd rühmvõimlemine) ja suurest kontsertkavast, kus esinevad kõik klubis tegutsevad lasterühmad.

Viis aastat järjest 1997-2001.a. on "Piruett" saanud Eesti parima võimlemisklubi karika, mille aasta töö tulemuste põhjal määrab Eesti Võimlemisliit. "Piruetile" on karikas omistatud massilise võimlemise arendamise ja kõrge meisterlikkuse eest. 

______________________________________________