AKROBAATIKA

Akrobaatiline võimlemine ehk sportakrobaatika on nii poiste kui tüdrukute kehalisele arengule väga vajalik ja kasulik treeningvorm.

Sportakrobaatika on võimlemisala, mis nõuab erakordset vaprust ja usaldust võimlejate vahel kuna spordialale iseloomulikud elemendid tulevad ellu just paaride või gruppide suurepärasel koostööl. Akrobaat on nii tugev kui painduv, samuti osav nii saltode sooritamises kui ka kätelseisudes. Võimlejad töötavad omavahelises usalduses, sest igaüks on oma paarilise (paariliste) eest vastutav. Tulemuseks on suurejoonelised sooritused nii üksteise peal tasakaalu hoidmises kui ka vägevate õhuelementide tegemises, kus alumised viskavad ja püüavad ülemist, kesaga  õhus olles sooritab pöördeid ja saltosid.

    

   

 

 

Showakrobaatika on aga väljundiks neile, kes ei soovi võistelda aga meeldiks osaleda erinevatel festivalidel esinemiskavadega, mis on suuremas grupis. 
Treeningute eesmärk on ühildada tantsusamme ja efektseid akrobaatika elemente mitmetesse erinevatesse kavadesse. Trennid toimuvad kolm korda nädalas, millest üks on süvitsi akrobaatikale suunatud. Osaleme hooaja jooksul erinevatel tantsuvõistlustel ning tuleb ette ka mitmeid esinemisi.