Moskva 13.-16. mai 2021.a

Pirueti Juunior Team               

Euroopa Meistrivõistlustel

 

teksti autor: Heili Parras 

                     MTÜ Võimlemisklubi Piruett Võimlemiskooli direktor         

 

Neljapäev. 13. mai

Äratus kell 03.00 öösel, kogu paberimajandus: Venemaalt võistluste kutse, erinevad deklaratsioonid, volitus, viisa, Covid test, testi neg. tulemuse kinnitus doc, Läti elektroonilise deklaratsiooni QR kood jne. - kõik olemas, asjad (võistkonna ühtsed riided, treeningriided, võistlustrikoo, meigi- ja soengutarbed jne) pakitud käsipagasi mõõtu seljakottidesse ja seiklus võib alata.

 

FOTOL: Lennart Meri saadab Eesti esindusrühmad teele

Check-in`is ja piiriületusel kogu dokumentide ja pagasi kontrollimine võtab tavalisest rohkem aega, kuid õnnelikult oleme jõudnud lennukisse, kus kõik istuvad kenasti maskides.

Oleme I etapi edukalt läbinud järgmine peatus (kogu sama kadalipp) ootab meid ees Riias.

Riia lennujaamas läheb kogu tõestamise ja kontrollimise protseduur kenasti ja taas oleme lennukis.

09:00 Saabume Moskvasse Seremetevo lennujaama III ja hetkel ka viimane paberimajanduslik bürokraatia virrvarr ja piiri-passi-pagasi kontroll läbitud. Olemegi jõudnud Moskvasse!

Bussireis:  Seremetevo lennujaam – võistluse toimumise paik Luzniki spordilinnakus.

Eestist oli meid kokku 4 võistkonda. Leale meie:  VK Janika Tallinn Seeniorid, VK Janika  ja VK Rütmika võistkonnad Tartust, seega enamuse lennureisijatest moodustasid võimlejad ????

13:00 oleme kohal- Võimlemise mekasse - Irina Viner-Usmanova spordikompleksis.

 

 

 

 

 

 

 

 

Keskus on uus, 2019.a valminud, võitnud ülemaailmse arhitektuuri konkurssi auhinna: ‘Best sports and cultural object“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegime tiiru ümber kompleksi, jalutasime Moskva jõe äärde ja ongi aeg küps, et hotelli sisse registreerida.

 

 

See on väga mugav, kui võistluspaik ja hotell on ühes majas. Sellega on kõik käe-jala juures. Kompleks ise on imeline- uus ja kõigi mugavustega mõeldud ekstra ilu- ja rühmvõimlemise harrastamiseks. Maja arhitektuur moodne ja sisekujundus nagu vene muinasjutus. Kirev, väljendusrikas ja emotsionaalne.

Tänaseks rohkem kohustusi meil ei ole, kui sisse elada ja 21.00 vastu pidada, et siis vahele jäänud ööuni tasa teha.

 

 

Reede 14 mai

Täna õhtul on kohtunike katse, aga enne seda….

Hiline äratus, hommiksöök, jalatuskäik Lusniki linnakus, ja siis kõik koos võistlussaali jälgima „Moscow Flowers“ turniiri ja kaasa elama VK Rütmika võistkonnale, kes osaleb lühikava arvestuses.

15.30 alustame soojendusega oma tubade uste taga, koridoris.

Video- https://youtu.be/FTTN8NPJa6A

Peale 60 min soojendust liigume edasi  soojendussaali  (siin kompleksis on kaks suurt soojendussaali, ühes saalis 3 täismõõtmetes võistlusvaipa).

Video -https://youtu.be/EKM4gpLKp6s

Soojendussaalides on enne võistlusi alati olelusvõitluslik olustik. Nii ka siin. Õhus on elektrit, mis on läbi imbunud ärevusest, kirest ja  erinevatest emotsioonidest.

18:00 – liigume edasi võistlusareenile, jäänud veel 2 soojendusvaipa.Siin on vaibal korraga 2 võistkonda, kus saame kava liikumised täpsemalt oma kohtadel läbi harjutada.

Meie kord

Video - https://youtu.be/Y5sxNyLAksA

Hiljem...

Oleme tagasi oma tubades. Vigade parandus, kus  treener Ireen analüüsib koos meiega detailselt kogu kava video põhjal.  Meile annab ta ülesandeks vaadata kava uuesti nii, et kõik koos vaatame videot 8x ehk siis igat võimlejat eraldi.

Selle maratonanalüüsiga tänane päev lõppeb.  Pessu ja ilusaid unenägusid- kava muusika meil kõigil mõtteis kajamas. Homme on tähtis päev!

Laupäev 15. mai

Nii tore, et oleme võistluspaiga hotellis :)  Pildil meie hommikusöögi ala.

Tubades alustame vaikselt soengute ja võistlusmeigi tegemisega. Rebeka teeb kõigile silmad,  aga Laura ja Pärli  spetsialiteet on krunnid.

Järgneb lõunasöök ja värskekõhu sutsakas-  läheme majast välja, ilus ilm päike paistab +25 kraadi, pea selgeks ja tagasi hotelli! Alustame võistluseelse balleti soojendusega oma koridoris ehk rahus ja vaikuses.

Kordub sama rutiin, mis eile. Tunnike soojendust koridoris, kostüümid poolenisti selga, asjad kaasa ja liigume soojendussaali.

Jätkame ettevalmistusega: suured venitused, navigeerides nelja rühmaga samal platsil; kava elementide kompleksid- kehatöö seeriad; tasakaalud; pöörded; hüpped.

Pinge kasvab ja  platside ümber siblib palju vabatahtlikke, kes üritavad soojendusplatsidel võistluseelses segaduses korda hoida.  Saame info, et võistlus on veidike ajast maas, ettevalmistus enne võistluskatset on ajaliselt alati väga keeruline õigeks sättida ja kui siis veel ajagraafik nihkub, on oht üle pingutada.  Seekord oli ajanihe kõigest 5 min ja meid see ei häirinud.

Liigume edasi võistlusareeni soojendusalale, viimased kaks vaipa enne võistluskatset.

Saame kava läbi teha õigetel kohtadel.

Viimane vaip!  Meie ees olev võistkond hõigatakse välja. Nüüd igaüks teeb ise just seda, mida veel vajalikus peab. Viimased sõnad treenerilt: „ naudi, naerata, keskendu!“

Video -https://youtu.be/sSUTj0C-JBk

Kõigist meist õhkub ootusärevust, agarust, kannatamatust. Viimased 2 minutit keskendumist- usk iseendasse anda oma parim, oleme siin ja praegu! Nii kaugele jõudnud!

Video –https://youtu.be/I06ogb7iDeg

 

Kui siis nüüd kohe peale võistlust küsida, mis tunne on?

Väga hea, emotsioon oli olemas, nautisime ja andsime endast parima. Esimene start peale pikka võistluspausi. Jäime rahule!  Ideaalne katse ei olnud, sest pisikesed vead olid, aga ei midagi hullu.

Eestit esindab 3 rühma, meie hinne oli madalaim ja homme elame teistele tribüünilt kaasa.

Nüüd kõik med.punkti Covid testi tegema, et pühapäeval tagasi lennule pääseda.

Täna siis nii.

Pühapäev 16 mai

Meil selleks korraks võistlused läbi.  Et Moskvast ainult spordikeskus meelde ei jääks, sõitsime taksodega Punasele väljakule uudistama. Metroo oma uhkes iluduses jääb seekord meil nägemata, ootame paremaid aegu. Ühistranspordiga liiklemine ei tundunud hetkel sobilik.

Ilm on taas imeline +27◦c, päike paistab, mööda Moskva jõe kallast kesklinna poole sõites möödume nii Peeter I monumendist kui Moskva Suurest teatrist.

Punasele väljakule teeme tiiru peale.  Fotojäädvustus igast kaarest. Käime window shoppingul „Tsumis“ ja liigume Igavese tule juurde, kus näeme ka vahtkonna vahetust.

Tagasiteele asume 16:30 ja Tallinnas maandume öösel 00:30. Ees ootab koduõpe ja neljap. järjekordne Covidi test, mille negatiivsele tulemusele saame reisile joone alla tõmmata.

Sporti ja näpuotsaga kultuuri sellelt reisilt, aga järgmiseks korraks  on meil uued eesmärgid - pääseda finaali, külastada tsirkust, Moskva Suurt Teatrit. Tore, on  mille nimel tööd teha ja mida oodata!

Aitäh kõigile, et usaldasite, toetasite, uskusite ja andsite võimaluse uuele mälestusele!

Tänud Treener Ireenile, ekstra kiidusõnad kõigile lastevanematele, kes olid kogu reisi ettevalmistamise juures toeks ja Marisele meie eest hoolitsemast kogu reisi vältel!