Eliitrühm Lõuna-Aafrikas

Eliitrühm Lõuna-Aafrikas
12.09.2013

Eliitrühm on tagasi Lõuna-Aafrika reisilt suurepäraste emotsioonide ja uute seikluslike kogemustega.

Osalesime FIGi korraldatud teisel Gym for Life Challenge nimetusega ülemaailmsel  konkurss-võistlusel  võimlemisklubidele. Osales 20 maad, 68 rühma esindasid erinevaid võimlemisalasid 4 kategoorias: üle ja alla 20 võimleja suurte akro vahenditega või kategoorias võimlemine ja tants. Pirueti Eliitrüm võistles 23 võimlejaga kategoorias“ gymnastics and dance.“  Võistlusjuhendi järgi valis žürii välja pronks-, hõbe- ja kuldmedali võitnud rühmad, kellest 14 kuldmedaliomanikku pääses finaali- galakontserdile.

Piruett Eliit võitis kulla ja võistles finaalis maailma 14 parima klubitiimi hulgas! Oleme väga rõõmsad ja uhked selle saavutuse üle! Võitjaks kuulutati Austria klubi TS Goetzis Zurcaroh. Võitjate kava oli segu akrobaatikast, võimlemisest vahenditega ja tantsust – väga efektsete akrobaatiliste trikkidega ja ilusa tehnilise sooritusega. Kogu Galakontsert oli üksainus suur emotsioon – põnev, uudne, mitmekesine kavade poolest ja ülev, positiivne, rõõmus võimlejate esituse poolest. Kaasaelamine, tunnustus konkurentidele oli ennenägematu! See oli tõeline rõõm võimlemisest kui imepärasest spordialast!

Kuid rühma muljed ei piirdunud ainult võistlusega. Olime konkursijärgselt veel kolm päeva Lõuna-Aafrikas ja need päevad sisaldasid ekskursiooni Kaplinnas, pikka bussireisi mööda LA rannikut Port Elisabethi poole ja kulminatsiooniks viimasel päeval kogupäeva safarit. Keegi meist ei osanud oodata niivõrd põnevat päeva: näha lõvisid, kaelkirjakuid,ninasarvikuid, elevante, jõehobuseid, krokodille käeulatuses vabas looduses nende loomulikus olekus – see võttis kohati sõnatuks. Ega 10 meetri kaugusel uhkest isalõvist keegi eriti rääkida tahtnudki – istusime ju lahtistes džiipides.

Lõpetuseks tahan tänada tiimiliikmete vanemaid, kes usaldasid oma tüdrukud sellele mitte väga lihtsale reisile, kandsid kulutusi ja elasid meile kaasa interneti ülekande kaudu.

Suur tunnustus ja tänu Maris Kikasele, kekes lahendas väga asjatundlikult reisil ette tulnud eriolukordi. Ja muidugi lähevad tänusõnad Nadjale, Ireenile, Anule, kelle õpilased suurepäraselt vastu pidasid, karastust ja sportlikku vaimu igas olukorras üles näitasid!

Kallid eliidikad – te olite tublid! Me jätkame tööd – meid ootavad uued väljakutsed!

Eliitrühma vastutav treener
Mall Kalve