Kuidas valida lapsele sobiv trenn ja klubi?

Kuidas valida lapsele sobiv trenn ja klubi?
08.04.2024

Mille järgi valida liikumistegevus ja klubi, kuhu laps treenima viia?

LAPSELE MEELDIV ALA- tihti juhtub, et vanemad valivad klubi selle ala järgi, millega nad  nooruses ise tegelesid või millega neile oleks meeldinud tegeleda. Ühest küljest on suunamine väga hea, aga siiski alusta sellest, et jälgid oma lapse huvisid. Võimlemise puhul- kui lapsele meeldib liikumine (tantsimine, hüppamine, jooksmine, turnimine vms) aga ka muusika (kuulamine, laulmine vms), siis sobib võimlemine kindlasti teie lapse liikumistegevuse valikute hulka.

ASUKOHT- asukoha valik on tegelikkuses sama oluline kui huviala, sest lapsel ja lapsevanemal peab olema liikumine mugav. Kui treeningud toimuvad teises linna otsas, siis varem või hiljem kaob jaks sõita pikki vahemaid, mis võtavad nii aja kui ka autoga sõidutamisel kütusele kuluva raha. 

KLUBI- uuri ja vaata klubi tegevust. Kas Sa soovid last viia klubisse, mis on värskelt loodud  või hoopis klubisse, mis on pikkade traditsioonidega, kus on lapsel võimalik jõuda erinevale tasemele (harrastustegevusest võistlemiseni). 

HIND- hinna järgi otsustades saa teada, mitu korda nädalas toimub treening, mille kuuhind on avaldatud klubi leheküljel. Saa teada, mis on ühe 60 min. treeningu hind Sinu lapsele ja võrdle siis klubide hindasid. Mis on varjatud kulud, mida kodulehel kirjas ei ole?

TREENER- uuri kindlasti rühma treeneri tausta. Kas tal on kvalifikatsioon oma alal töötamiseks, kui kaua ta seda teinud on, mis tema poolt juhendatavates rühmades eelnevalt tehtud on? 

RÜHMA/ KLUBI SISEKLIIMA - oluline on ka treeningutel toimuv sisekultuur. Kas sa soovid viia last treeningule selleks, et ta veedaks vaba aega või selleks, et tekiks sõpruskond, kellega koos võetakse ette ühiskülastusi kinno, uisutamisplatsile vns. Kas klubil on sündmusi mida korraldatakse? Mis väljundid lapsel klubis on? Kuhu saab liikuda ja kuhu võib jõuda?

SOODUSTUSED- treeningute valikul on tähtis ka soodustuse saamine. Mitme pereliikme puhul soodustuse % antakse?. Soodustus pikemaajalise haigestumise korral jne. 

 

Igale lapsele jõukohane treening!