ELIITRÜHM

Kõrge tehnilise taseme ja suurepärase rahvusvahelise mainega PIRUETI ELIITRÜHM koosneb põhiliselt klubi juuniori- ja meistriklassi võimlejatest, kokku 20-24 liiget.

Tegeleme esinemiskavadega, mis on üles ehitatud iluvõimlemise vahenditehnikale, tantsule ja rühmvõimlemisele. Algusaastatest peale on rühma treeneriks ja kavade autoriks olnud Pirueti peatreener MALL KALVE.

Pirueti asutamisest 1990.a ja pärast Eesti iseseisvumist on eliitrühma esinemisreisid ulatunud kolme kontinendi väga paljudesse riikidesse. Korduvad esinemised Kieli rahvusvahelisel festivalil tõid kaasa kutsed Hamburgi ja teiste Saksamaa linnade politseishowdele, millele omakorda järgnes tattoo produtsentide huvi...

Tõeliseks väljakutseks eliitrühmale ongi 1997. aastal alguse saanud osalemine suurtel rahvusvahelistel sõjaväeorkestrite kujundliikumise ja muusikaüritustel nimetusega TATTOO.

Väga edukad ja meeldejäävad esinemised on olnud Rootsi, Norra, USA, Berliini, Rotterdami, Malta ja Kreeta tattoodel. Maailma suurimal sisetattool Kanadas, Nova Scotias oleme esinenud juba kaheksal korral, viimati 2012 suvel. Täiesti erakordne oli osavõtt 2004 aasta Šotimaa Kuninglikul Tattool. See üritus toimub Edinburgi lossiväljakul vabas õhus. Osalemine neli nädalat kestnud, iga etendus 9000 pealtvaatajale väljamüüdud hiiglaslikus showprogrammis, nõudis rühmalt erakordset eneseületamist  ning saadud fantastiline kogemus tegi  rühmast igas olukorras toimetuleva tiimi.

Kuigi rühma koosseis on pidevas uuenemises, on esinemisprogrammide sisukus ja visuaalne efektsus tõusnud uuele tasemele iga järgmise projektiga. Kõige enam publiku vaimustust nii Eestis kui kõikjal välismaal on pälvinud kavad PILVEDE ALL, GLADIAATOR, ATLANTIS, VALGUSE ALGUS, GIRLS, GIRLS, GIRLS..., MAA PISARAD, CARMEN ja kõige värskem kava SÕNUMITOOJA.

 

 

 

 

Kava "Sõnumitooja" - autor Mall Kalve

  

Kava "Valguse algus" - autor Mall Kalve

 

Gümnafest 2023

16.11.2022- Terve Eliit on tagasi saalis ning koos nendega ka Vikerkaar. Oslos esitatud kava oli raske unustada ning see tunne, mis tüdrukuid sel hetkel valdas, seda on vaja kodumaale ka näidata.

Taaselustatakse Norra millitaar tattooks koostatud kava “See hetk”. Kuna tegemist on võimlemisvõistlusega tuli teha paar muutust- lisati palli osa.

Pikad harjutustrennid ning jõudiski kätte poolfinaal. Erinevalt Norra esinemisest puudus lavalt ka laulja, kelle osa sai endale üks Vikerkaare tantsijatest. Platsilt maha tulles kostis tüdrukute kõrvus veel pikalt Paide spordisaalis kuuldud aplaus. See tõotab ainult head.

Detsembri keskpaik, pikalt oodatud uudised- Piruett Eliit ja Vikerkaar on Gymnafesti finalistid.

Kuigi juba poolfinaalis esitatud kava oli võimas, oli tunda, et Oslos saadud « vau efekt » on puudu- see kava vajab lauljat. Pika ootamise järel lahenes ka see mure. Viimasel trennil enne finaali said tüdrukud lõpuks teha kava laulja An-Marleniga.

28.01.2023- Kalevi Spordihall on täis võimlejaid üle Eesti, kaasaarvatud ka Pirueti rühmad. Eliit on valmis kodumaale näitama midagi uut. Platsil tuntud emotsioonid, aplaus pärast katset- see kõik on kirjeldamatu ning seda peaks iga võimleja mõistmiseks ise kogema.

Aeg auhindade jagamiseks. Koondrühmade võit- mida veel tahta võiks. Siis aga öeldi järsku Eliidi ning Vikerkaare nimi uuesti. Piruett Eliit ja Showgrupp Vikerkaar on Gymnafest 2023 ÜLDVÕITJAD !!! Rõõm, mis sel hetkel tüdrukuid valdas oli kinnituseks, et nende suur soov Eestile oma Norra maagiat esitada oli suurepärane idee.

 

MEIE OLEME GYMNAFESTI 2023 ÜLDVÕITJAD!!!????
Meie kava “See hetk” sündis tänu meie meeldejäävale Oslo reisile. Natuke muudatusi ja saime seda ka Eesti publikule näidata.
Meie suurim soov oli ka Eestis seda kava esitada koos päris elus lauljaga. Ingel- suur suur tänu sulle, et leidsid aja ja võimaluse ning aitasid meie unistust ellu viia. Sul on inglihääl
????
Teiseks tahame tänada meie kallist Vikerkaart. Te olete imelised inimesed, kellega platsi jagada nii Eestis kui ka välismaal. Järgmiste seiklusteni????
Ja me ei unusta ka teid meie kallid treenerid- Heili, Piret ja Ireen. Suur kummardus teie ees. Olete ära teeninud iga kiidusõna ja me ei suuda sõnadesse panna kui tänulikud meie tööle oleme.
Suured-suured kallid teile????????
Aitäh kõigile, kes meid sellel teel toetanud olete! Ilma teieta poleks ka seda võitu????- Eliit (IG: @gcpiruett.eliit)

 

Eliit Düsseldorfis

21.-24.2022

Mitte nädalatki hiljem kui tüdrukud jalad uuesti Eestimaa pinnale said, lennati järgmisele esinemisele. Kuna tegemist oli 16+ üritusega, pidid tüdrukud koosseisu vahetama- koos Piruett Senior teamiga jagasid lava vanad piruetikad.

21-25. september sõitis Eliit nädala lõpuks Düsseldorfi, Musikfest der Bunderswher´ile. Sel korral toodi uuesti lavale Mall Kalve armastatud kava ,,Valguse algus”. Uuel Eliidi koosseisul oli rõõm jagada lava Endla Vaheriga, kes kuulub selle kava algsesse koosseisu. Kuna tegemist oli uhiuue koosseisuga jäi harjutamisperiood napiks, kuid sellegi eest olid tüdrukud tublid ning andsid endast laval parima. Proovid ning kaks suurt esinemist tegid tüdrukud järjekordselt kogemuse võrra tugevamaks.

Treeneritest oli tüdrukutega kaasas Heili Parras ja Birgit Orulaid.

 

Nonii.. Juba on möödas üle nädala, kui jõudsime tagasi Eestisse, ja me ikka otsime õigeid sõnu, et neid läbi elatud tundeid kirjeldada.
Alustuseks tahame tänada Endlat (@endlavaher ), et jagasid meiega võimalust teha Mall Kalve loodud kava “Valguse algus” nii orginaalselt kui võimalik. Sinuga koos töötada oli imeline. Aitäh ka Reene (@reeneteder ), et olid nii Endlale kui ka meile alati toeks. Lisaks aitäh ka kõigile, kes meiega selle ägeda reisi ettevõtsid ja aitasid sellel kaval uuesti sündida. Olete kõik alati oodatud meiega platsi jagama. Meie kõige suurem tänu läheb meie kallile treenerile Heilile (@heiliparras ), kes alati usub meisse ja aitab meil kogeda asju, millest teised ainult unistavad . Aitäh, aitäh ja veelkord aitäh.????- Eliit (IG: @gcpiruett.eliit)

 

Eliit Oslos

13.-18.09.2022

Pärast pikka koroonaperioodi kutsuti Eliitrühm uuesti Norra millitaar tattoole. Piruett Senior ja Junior teamil, kes nüüdseks esinevad koos Piruett Eliidi nime all, oli suur au taas kordselt lavale tuua Mall Kalve viimane kava ,,Sõnumitooja” koos Vikerkaare tantsijatega.

13.-18. September kestnud reis oli täis proove, ühiseid üritusi ning loomulikult mahtus sinna ka 4 showd. Eliidi rolliks oli astuda igal esinemisel rahva ette kaks korda. Ühel neist järjekordselt koos Norra kaardiväega, kes turvasid laval meie “Sõnumitoojat”. Teisel korral sai Eliit proovida midagi uut- mindi lavale koos Norra laulja Stine Hole Ullaga. Kava, mis sündis laagris linade tõstmisest, jõudis Norra publikuni live muusikaga. Midagi, mida pole Piruett kunagi varem teinud.

Järjekordselt sai Eliit sooja vastuvõtu ning pöörase aplausi osaliseks. Kui isegi treenerid ning üks kavaautoritest ütles reisi jooksul, et nii head katset, sellest kavast poe varem nähtud, siis võib öelda, et kodusaalis ning Kalevi Spordihallis tehtud töö tasus end ära.

Treeneritest oli tüdrukutega kaasas Heili Parras, Ireen Tarm ning Vikerkaare tüdrukute treener Piret Mikk, kes kõik kolm väärivad suurt kiitust tehtud töö eest.


Milline nädal…
Meie esimene reis GC Piruett Eliit koosseisus. Osalesime Oslos Norwegian Military Tattool, kus oli meil suurepärane võimalus sooritada Mall Kalve loodud kava “Sõnumitooja” koos tantsugrupiga Vikerkaar. Platsil lisasid powerit ka Norras teenivad sõdurid. Saime esineda ka koos Norra laulja @stineholeulla -ga.????- Eliit (IG: @gcpiruett.eliit)

 

 

Juuni-juuli 2019
Noor eliitrühm Kanadas

Üle mitme aasta avanes VK Piruetil taas võimalus osaleda Kanadas, Royal Nova Scotia International Tattool. Sel korral osales valikrühmadest Pärlid ja Junior Team võimlejatest koosnev noor eliitrühm, kes esitasid kava "Pilvede All". Tegemist on Mall Kalve kunagise imelise loominguga.

Kava oma raskusastme ning ürituse kontseptsioon oli tüdrukutele väljakutset pakkuv ja midagi uut. Reis oli pikk, kuid tüdrukud oli tublid ning võtsid end esinemisteks ilusti kokku. Kava võeti publiku poolt soojalt vastu ning pälvis suurt aplausi.

Rühmadega olid kaasas treeneritena Ireen Tarm ja Heili Parras.

 

Pildid: Nova Scotia International Tatoo.

Juuni, august 2015
Eliitrühm Kanadas

Sel suvel oli VK Pirueti Eliitrühmal üheksandat korda kutsutud Kanadasse, osalemaks Royal Nova Scotia International Tattool, Halifaxis. Eliitrühm esitas kava Carmen, mis oli Eestis Gymnafest 2014 üldvõitja ning mida aasta tagasi esitasime Norra Militaar Tattol koos Norra Kuninga Kaardiväega.

Seekordsel esinemisel püssimehed kahjuks puudusid, kuid kava pälvis publiku poolehoiu ja suured aplausid. Lisaks põhiesinemistele võeti osa Kanada iseseisvuspäeva paraadist, lehvitades Eesti ja Kanada lippusid.

Show ülesehitus oli mitmekesine ja visuaalselt efektne. Esinejate hulgas lisaks Pirueti Eliitrühmale olid ka teised publiku lemmikud - Norra Kuninga Kaardivägi, Pariisi politsei, vigur rattasõidutiim Saksamaalt. Esinejaid oli kokku kümnest riigist, sealhulgas väikese Eesti kõrval suurriigid  Kanada, USA ja Suurbritannia ning Rootsi ja Omaani Sultaniriik.

Nagu alati oodatakse järgmistel aastatel Eliitrühma taas esinejate hulka.
 

Klubi tänab rühmaga kaasas olnud treenereid Ann Antonit ja Maris Kikast, kes on rühamale alati usaldusväärsed ja vajalikud. 

Vaata pilte galeriist

 

 

Mai 2014 
Eliitrühm Norra Militaartattool


Norra Tattoo toimus 9. - 11. maini Oslo suurimas klutuutikeskuses Spektrum.
Nelja etendust külastas ca 20 000 pealtvaatajat ja Eliitrühmal oli showprogrammis täita oluline roll. Nimelt oli meil au esineda ühiskavas Norra Kuningliku Kaardiväega. Kava teema on võetud Bizet ooperist Carmen ja autor on meie klubi peatreener Mall Kalve.

Osavõtt sellest üritusest oli  Eliitrühma ajaloo üks huvitavamatest  kogemustest. Meie ühiskava Kuninga Kaardiväega sai suure tunnustuse osaliseks nii produtsentidelt kui publikult. Pealtvaatajad aplodeerisid kava ootamatutes kohtades ning kaasaelamine oli lausa katkematu kava  kolmandas (rõnga) osas. Eliitrühma koosseis oli kõrgetasemeline ja õnnestunud ja kõik liikmed andsid oma parima. Mall Kalve ja teiste treenerite poolt kümme kuud ettevalmistatud suur eksperiment läks kümnesse!
 

Kava treenimisel ja viimistlemisel tegid suure töö treenerid Maris Kikas ja Ireen Tarm ning rühma mänedžerina tegutses edukalt Ann Anton. Õnnestunud oli ka kostüümde kujundus, mille autoriks Piret Mikk ja teostajaks Reine Kotkas. Galerii

 

Juuli 2013
Eliitrühm Lõuna-Aafrikas Gym for Life Challenge võistlusel


Eliitrühm on tagasi Lõuna-Aafrika reisilt suurepäraste emotsioonide ja uute seikluslike kogemustega.

Osalesime FIGi korraldatud teisel Gym for Life Challenge nimetusega ülemaailmsel  konkurss-võistlusel  võimlemisklubidele.  68 rühma 20 maalt esindasid erinevaid võimlemisalasid 4 kategoorias. Pirueti Eliitrüm võistles 23 võimlejaga kategoorias“ gymnastics and dance.“  Võistlusjuhendi järgi valis žürii välja pronks-, hõbe- ja kuldmedali võitnud rühmad, kellest 14 kuldmedaliomanikku pääses finaali- galakontserdile.

Piruett Eliit võitis kulla ja võistles finaalis maailma 14 parima klubitiimi hulgas!  Võitjaks kuulutati Austria klubi TS Goetzis Zurcaroh. Võitjate kava oli segu akrobaatikast, võimlemisest vahenditega ja tantsust – väga efektsete akrobaatiliste trikkidega ja ilusa tehnilise sooritusega. Kogu Galakontsert oli üksainus suur emotsioon – põnev, uudne, mitmekesine kavade poolest ja ülev, positiivne võimlejate esituse poolest. Kaasaelamine, tunnustus konkurentidele oli ennenägematu! 

Kuid rühma muljed ei piirdunud ainult võistlusega. Olime konkursijärgselt veel kolm päeva Lõuna-Aafrikas ja need päevad sisaldasid ekskursiooni Kaplinnas, pikka bussireisi mööda LA rannikut Port Elisabethi poole ja kulminatsiooniks viimasel päeval kogupäeva safarit. Keegi meist ei osanud oodata niivõrd põnevat päeva: näha lõvisid, kaelkirjakuid,ninasarvikuid, elevante, jõehobuseid, krokodille käeulatuses vabas looduses nende loomulikus olekus – see võttis kohati sõnatuks. Ega 10 meetri kaugusel uhkest isalõvist keegi eriti rääkida tahtnudki – istusime ju lahtistes džiipides.

Klubi tänab tiimiliikmete vanemaid, kes usaldasid oma tüdrukud sellele mitte väga lihtsale reisile, kandsid kulutusi ja elasid meile kaasa interneti ülekande kaudu.

Suur tunnustus ja tänu Maris Kikasele, kes lahendas väga asjatundlikult reisil ette tulnud eriolukordi ja treeneritele Nadjale, Ireenile, Anule, kelle õpilased suurepäraselt vastu pidasid, karastust ja sportlikku vaimu igas olukorras üles näitasid! 

Galerii

Oktoober 2011
Vahemere kunstide Festival Kreetal

Vahemeremaade Kunstide Festival ("The Mediterranean Festival of  Arts) oli esmakordne rahvusvaheline üritus Kreetal, kuhu oli kutsutud üle 1500 esineja USA-st , Uus- Meremaalt, Venemaalt jpt. maadest. 10 päeva kestnud festivali raamesse mahtus Kreeta esimene rahvusvaheline  Militaartattoo, mis oli ühtlasi ka kogu  ürituse tippsündmuseks. Tattoo oli pühendatud Marathoni lahingu 2500. aastapäevale.
Mõeldes Kreeka ajaloole, oli klubi peatreener Mall Kalve koostanud kava "Alexander", mis kõneles Makedoonia Alexanderi vallutustest. Eliitrühma kogu esinemisprogramm pälvis äärmiselt positiivse hinnangu festivali korraldajatelt ja publikult.
 
Juuli 2011
Ülemaaimne Gymnaestrada Šveitsis

VK Piruett Eliitrühma 2011. aasta suurprojekt - ülemaailmne Gymnaestrada  lõppes meie klubi delegatsioonile suure õnnestumise ja fantastiliste elamustega.

Meie eesmärk - tutvustada Eesti võimlemise kõrget taset ja traditsioone maailma tipprühmade hulgas - läks korda!
20 000 osavõtjaga nädal kestnud festivali kulminatsiooniks kujunesid neli täielikult väljamüüdud Galakontserti, kus Pirueti Eliitrühmal oli au esineda lõpunumbriga.
 
Esimest korda oli Eesti rühmal võimalus esineda kontserdil, kuhu kogu maailmast oli aktsepteeritud vaid 21 rühma!
Gala ülesehitus oli väga loominguline ja tehniliselt kõrge tasemega. Erinevate võimlemisalade erineva stiili ja temperamendiga kavad moodustasid kunstilise terviku, mis oma mitmekesisuses oli ülimalt vaatemänguliune.
 
Eliitrühma koosseisus õnnestus viia Gymnaestradale 45 võmlejat ning rühmaliikmete distsiplineeritud ja professionaalne käitumine oli tiimi usaldusväärsuse hea näide.  
 

 

Klubi seisukohast oli maailma suurim võimlemisüritus otsekui õppereis meie treeneritele ja võimlejatele - sealt saadud kogemuste ja uute ideede hulka ei ole võimalik võrrelda ühegi teise üritusega!


Juuli 2009
Eliitrühm Cym For Life Challenge võistlustel Austrias

 
Võimlemisklubi Piruett on võimlemisklubide maailmameister! (World Club Champion)
 
Austrias, Dornbirnis peeti maailma esimene võimlemisklubide võistlus tiitlile: World Club Champion.
Eestit esindas Tallinna Võimlemisklubi Piruett Eliitrühm.
Kokku osales  80 klubi, 27-lt maalt ca. 2000  osavõtjaga.
Tegemist on kõikide võimlemisliikide  (Gym for All)  võistlusega, mis toimub iga 4a. tagant ja mille korraldaja on FIG.
 
Konkursil domineerisid akrobaatilist võimlemist harrastavad klubid.
Võistlust hindas FIG-i ekspertidest koostatud zhürii ja üks esindaja igast riigist. 
Võimelmisklubile Piruett tõi võidu Mall Kalve poolt loodud kompositsioon "Valguse algus".
Kava kostüümid on kujundanud Piret Mikk.
Treenerid: Mall Kalve, Nadezhda Logvinenko, Helle Suitslepp.