Iluvõimlemise maailmameistrid selguvad 7.-13. septembril Stuttgart’is

Iluvõimlemise maailmameistrid selguvad 7.-13. septembril Stuttgart’isFoto: Indrek Kask
03.09.2015

EESTI VÕIMLEMISLIIT

PRESSITEADE

03.09.2015

Iluvõimlemise 34. MM-võistlused toimuvad 7.- 13. septembril Stuttgart’is, mis on ühtlasi esimeseks Rio de Janeiro OM-i kvalifikatsioonivõistluseks, kus osaleb 26 individuaalvõimlejat ja 14 rühma.

Stuttgart’i Porsche-Arenal asub võistlustulle kokku 282 võimlejat 60 riigist kõigilt viielt kontinendilt. Individuaalvõistlusel osaleb kogu maailma paremik ning suurimateks favoriitideks on kindlasti

Venemaa võimlejad Margarita Mamun ja Yana Kudryavtseva, kes on sellel hooajal võidutsenud kõikidel MK-etappidel.

7.- 10. septembril sooritavad võimlejad iga päev ühe neljast võistlusalast (rõngas, pall, kurikad,lint). Edasi jätkub võistlus 11. septembril mitmevõistluse finaaliga, kuhu pääseb 24 võimlejat,

kes on saavutavad eelvõistlusel kolme parema kava kokkuvõttes suurima punktide summa. Igast riigist pääseb finaali mitte rohkem kui kaks võimlejat. 

 

Eesti iluvõimlejad sõidavad Stuttgart’i reedel, 4. septembril, ning võistlustulle astuvad Viktoria ja Olga Bogdanova (VK Piruett), Carmel Kallemaa(VK Janika) ning varuna Janika Vartlaan (VK Janika).

 

Lisaks individuaalsele mitmevõistlusele võisteldakse ka iluvõimlemise rühmkavades (kokku 24 rühma). Eesti võimlejad rühmkavaga ei võistle.

 

Lisainfo:

Võistluste ametlik kodulehekülg
Sotsiaalmeedia: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter

Eesti Võimlemisliit: Kadri Liivak, 5091644,eevl@eevl.ee, www.eevl.ee