Koroonarakendus HOIA

Koroonarakendus HOIA
25.08.2020

Head piruetikad!

20. augustil jõudis App Store’i ja Google Play poodi Eesti oma koroonarakendus HOIA, mis teavitab inimesi, kui nad on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Rakenduse kasutajate telefoni vahetavad Bluetooth’i abil anonüümseid koode ja ei riik, äpi tootja ega telefoni tootja inimeste kohta andmeid ei kogu ja keegi ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

Kindlasti omalt poolt soovitame antud rakendus enda telefoni ning kindlasti sportlaste, treenerite, klubi tugipersonal (sh. lapsevanemate) telefonidesse tõmmata. Saadud informatsioon võib mingil hetkel väga oluliseks osutuda.

Rakendus on valminud sotsiaalministeeriumi eestvedamisel, kuid selle loomisse on panustanud kokku 12 Eesti eraettevõtet, kes on teinud seda kõike vabatahtlikult ja tasu saamata. Need ettevõtted on Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade, Velvet, FOB Solutions, Heisi IT OÜ, Bytelogics ja ASA Quality Services OÜ. Samuti on panustanud tervise ja heaolu infosüsteemide keskus ja terviseamet.

Olulisem äpiga seotud info on koondatud veebilehele https://hoia.me

allikas: Eesti Võimlemisliit